Які типи датчиків температури

Щоб правильно вибрати датчики температури, необхідно розуміти, для яких вимірювань вони призначені, та наскільки достовірним буде результат вимірювання. Найбільш часто для вимірювання температури застосовуються наступні типи датчиків: термістори, цифрові напівпровідникові датчики, термопари та термоперетворювачі опору.

Датчики температури – це прилади, що використовуються для вимірювання температури середовища. На датчиках температури є 2 види: 1) контактні датчики і 2) безконтактні датчики. Однак 3 основні типи – це термометри, датчики температури опору та термопари.

Термопари Термопари – найбільш часто використовуваний тип датчика температури в промисловості та побуті. По суті, вони складаються з двох проводів. Ці проводки виготовлені з різних металів і зварюються на одному кінці.

Да́тчик, дава́ч, да́тник, се́нсор — вимірювальний пристрій у вигляді конструктивної сукупності одного або декількох вимірювальних перетворювачів величини, що вимірюється і контролюється, та котрий виробляє вихідний сигнал, зручний для дистанційного передавання, зберігання та використання у системах керування і має …

Принцип роботи датчика температури Технічно суть роботи даного пристрою полягає в зміні опору матеріалу залежно від температури навколишнього середовища. Цей датчик є звичайним напівпровідниковим резистором. Отже, при зміні температури двигуна зміниться опір пристрою. Причому зміна буде нелінійною.

Температуру тіла вимірюють: Ректально- в прямій кишці (це температура внутрішніх органів); Орально (в ротовій порожнині – під язиком); Тимпанічно (вимірюється у дітей старше 3 міс віку інфрачервоним термометром.





Вони можуть бути двох видів: NTC (негативний температурний коефіцієнт) і PTC (позитивний температурний коефіцієнт). Термістори недорогі та використовуються для контролю температури. 3.